Bu Yıl 14. Kez Düzenlenen “İtalyan Sinemasıyla Buluşma” 27 Kasım’da Başlıyor

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “İtalyan Sinemasıyla Buluşma” etkinliği kapsamında, çağdaş İtalyan sinemasının yeni ve dikkat çeken yapımları İstanbul’da izleyiciyle buluşacak. İtalyan Kültür Merkezinin açıklamasına göre film gösterimleri, bu yıl 27 Kasım ile 3 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İtalya’nın son dönem sinemasına ışık tutarak dünya festivallerine damga vuran ve büyük beğeni toplayan filmlerini izleme fırsatı sunan seçkide, bu yıl toplam sekiz yapımın Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek. Etkinlik, İtalya’nın Oscar adayı Matteo Garrone imzalı “Kaptan Benim” filminin 27 Kasım’da saat 20.00’de Beyoğlu’ndaki İtalyan Kültür Merkezi’nin Tiyatro Salonu’nda gösterimiyle başlayacak. Seçki kapsamında İstanbullu sinemaseverler ayrıca Enrico Maria Artale’nin “Cennet” filmiyle beraber Ginevra Elkann’ın “Sana Söylemiştim”, Edoardo De Angelis’in “Komutan”, Alain Parroni’nin “Sonsuz Pazar”, Simone Massi’nin “Hiçbir Yerde”, Giorgio Diritti’nin “Lubo” ve Paola Cortellesi’nin “Hala Umut Var” adlı filmlerini, İtalyan Kültür Merkezi ile Sinematek/Sinema Evi Kadıköy’de izleme imkanı bulacak.

İtalyan Kültür Merkezi’ndeki gösterimler rezervasyon gerekmeksizin ücretsiz olarak izlenebilecek. Sinematek/Sinema Evi Kadıköy’deki gösterimlerin biletleri ise salonun internet sitesinden ve gişesinden temin edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x