CHP Antalya’da liste değiştirme krizi: İstifa yolda

ANTALYA – CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bugün yapacağı Antalya ziyareti öncesi CHP Antalya ve parti genel merkezi arasında liste değiştirme krizi yaşanıyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin hazırlanan seçim takvimine göre, siyasi partilerin aday listelerini vermesi için gereken süre 20 Şubat saat 17.00 itibarıyla tamamlandı. Dün seçim kurullarına isim vermek için son saatlerde CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, İlçe Seçim Kurulu’na genel merkez onaylı listede 3 değişiklik yaparak verdi.

MERKEZ ONAYLI LİSTEDE 3 DEĞİŞİKLİK

Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, dün CHP Genel Merkezi tarafından onaylanan meclis üyesi aday listesinde birinci sırada yer alan Önder Kurnaz yerine vergi başmüfettişi Erkan Çelik’i, 9. sırada yer alan Mustafa Düzenli’nin yerine Murat Öztınar’ı ve 15. sırada Hüseyin Eroğlu’nun yerine Özcan Yılmaz’ı listeye yazarak İlçe Seçim Kurulu’na teslim etti.

PARTİ İÇİNDE GÖRÜŞME TRAFİĞİ

CHP Genel Merkezi kaşesi, genel sekreter ve 2 genel başkan yardımcısı imzası taşıyan Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi aday listesinin CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı tarafından değiştirilerek İlçe Seçim Kurulu’na teslim edilmesi üzerine dün gece parti içinde yoğun bir görüşme trafiği yaşandı. Bu gelişmenin ardından CHP Genel Merkezi’nin onayı almadan listeye yazılan 3 meclis üyesi adayının istifasının istendiği ve Hasan Şahin’in görevden alınabileceği konuşuluyor.

ÖZGÜR ÖZEL ANTALYA’YA GELİYOR

Antalya İl Başkanı Nail Kamacı’nın bugün Antalya’ya gelecek olan partisinin Genel Başkanı Özgür Özel’i havalimanında karşılamayacağı ve programlarına katılmayacağı da kulislerde yer alırken, Kamacı bugün Antalya’da aday tanıtım toplantısında yer alacak olan genel başkan Özgür Özel’in katılımından önce istifa edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x