İnce’den CHP’ye belediye sitemi: Eşe dosta dağıtıyorlar

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yerel seçim gündemine ilişkin Ankara’da bir otelde basın toplantısı düzenledi. Ana muhalefetin, AKP adaylarına karşı en güçlü adayın desteklenmesi gerektiğine yönelik açıklaması olduğunu savunan İnce, muhalefetin ‘bizden başka kimse aday olmayacak’ derdinde olduğunu belirterek şunları söyledi:

– CHP listelerinden İstanbul’dan seçilmiş birisi çıkıyor, Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir adayı oluyor. ‘İstanbul’un 5 yılı boşa gitti’ diyor. Onur yok, ilke yok, sonra ‘Memleket Partisi aday çıkaramazsın.’ Senin milletvekili yaptığın adam senin karşına geçmiş, ‘İstanbul’un 5 yılı boşa geçti’ diyor. Evet, bu Erdoğan ve iktidar değişmeli ama en önce bu muhalefet değişmeli. Bu muhalefet değişmeden Türkiye’nin kaderi değişmez.

“EŞE DOSTA DAĞITIYORLAR”

İzmir’de bir metropol ilçe belediye başkanlığının Memleket Partisi’ne verilmesi isteğini, CHP Sözcüsü Deniz Yücel’in kamuoyuna açıklamasına değinen İnce, şöyle konuştu:

– Karşıyaka’yı istemişiz, sen de açıklamışsın vermemişler. Kime vermişler? CHP’nin evladına mı vermişler? Keşke öyle yapsalar. 2018’de başka partiden 5’inci sıradan milletvekili adayı olan birine vermişler. Yazık, günah eşe dosta dağıtıyorlar. Memleket Partisi, sizden bir şey istemiş; siz de vermemişsiniz, adam bunu söylemeye utanır. Bunlarda biraz yüz olsa utanır. Memleket Partisi, size çok iyi niyetli davranmış.

“TÜM ORTAKLARI CHP’Yİ TERK ETMİŞKEN…”

İnce, Memleket Partisi’nin tüm ortakları terk etmişken CHP’ye el uzattığını ancak CHP’nin seçim kazanmak istemediğini ve dertlerinin kurultay olduğunu söyledi.

Sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İnce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayına ilişkin “Merkez Yönetim Kurulumuzda bunu görüştük. Bugün İstanbul’dan 2 aday açıklayacağız. 39 ilçeyi de tamamladığımızda ilçelerle birlikte İstanbul adayımızı İstanbul’da açıklayacağız. Henüz açıklamak istemiyoruz” diye konuştu.

İnce ayrıca 24 ilçe belediye başkan adayının da ismini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x