iQOO Z9 ve iQOO 12s’in yonga seti detayları sızdırıldı

iQOO, 2023’ün Kasım ayında Çin’de Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip iQOO 12 ve 12 Pro modellerini piyasaya sürdü. Aralık ayında bu modelleri diğer pazarlara sunarak global pazarda Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip ilk telefonu çıkaran marka oldu. Aynı ay içerisinde Snapdragon 8 Gen 2 ve Dimensity 9300 yonga setlerine sahip Neo 9 ve Neo 9 Pro modellerini de tanıttı. Yeni raporlara göre marka, bu yılın ilk yarısında iQOO Z9 ve iQOO 12s modellerini kendi pazarında piyasaya sürebilir.

Bazı kaynaklara göre iQOO Z9, Dimensity 8300 yonga seti ile gelecek ve bu özelliğiyle Redmi K70e gibi modellere ciddi bir rakip olacak. Bu modelin en büyük özelliklerinden birinin uzun pil ömrü sunması olacağı belirtiliyor. Önceki model iQOO Z8’in Dimensity 8200 yonga seti ve 5,000mAh batarya ile geldiğini hatırlarsak, Z9’un daha büyük bir batarya ile gelmesi bekleniyor.

iQOO Z9 ve iQOO 12s’in yonga seti detayları sızdırıldı

Diğer yandan, Çin pazarı için iQOO 12s modelinin de geliştirilmekte olduğu söyleniyor. Bu cihazın Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip olması bekleniyor ancak Z9 ve 12s hakkında başka bir detay verilmedi.

İlgili diğer haberlerde, Qualcomm’un yakında çıkacak SM-8635 parça numaralı yonga setini kullanacak bir telefon üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bu yonga seti Snapdragon 7+ Gen 3 veya Snapdragon 8 serisinden bir çip olabilir. Söz konusu cihazın piyasaya sürüldüğünde iQOO Neo 9 SE olarak adlandırılması mümkün. Bu cihazın 1.5K çözünürlüklü düz bir OLED panel, 16 GB LPDDR5x RAM, 1 T UFS 4.0 depolama, 5,000mAh üzeri bir batarya, 120W hızlı şarj ve plastik bir çerçeve ile gelmesi bekleniyor.

iQOO’nun bu yeni modelleriyle ilgili bilgiler, teknoloji dünyasında heyecan yaratıyor ve markanın yenilikçi yaklaşımını gösteriyor. Bu cihazlar, özellikle yüksek performans ve uzun pil ömrü arayan kullanıcılar için cazip seçenekler sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x