Meral Akşener’den İliç’teki maden faciasına tepki. ‘Rant telaşı göz göre göre insanlarımızın hayatını tehlikeye sokuyor’

Grup toplantısı başlamadan evvel partisinin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayan Akşener, adaylarının Metin Ergun olduğunu açıkladı.

“ GÖZ GÖRE GÖRE İNSANLARIMIZIN HAYATI TEHLİKEYE SOKULUYOR”

İliç’te meydana gelen maden faciasına ilişkin konuşan Akşener, milletin sesini dinlemeyenlerin kendilerini dinlemelerine şaşırmadıklarını ifade ederek, “Biz milletini dinlemeyenlerin bizi dinlememesine şaşırmıyoruz. milletini önemsemeyenleri uyarılarımızı önemsememelerine şaşırmıyoruz.

Milletimizi düşünmeyenlerin cennet doğamızı düşünmelerini de elbette beklemiyoruz. Ancak dengesi bozulan doğamız artık alarm veriyor.

İktidarın iflah olmaz rant telaşı göz göre göre insanlarımızın hayatını tehlikeye sokuyor” dedi.

EKONOMİ POLİTİKASINA TEPKİ

Dün aşırı yağışların vurduğu Antalya için afet bölgesi teklifini meclise sunacaklarını belirten Akşener, hükümete ekonomi politikaları üzerinden yüklendi. TÜİK’in enflasyon rakamlarını yanlış açıkladıklarını belirterek, “Miadını doldurmuş bir iktidarla karşı karşıyayız. Kasım 2002’de iktidara geldiklerinde enflasyon yüzde 30’du, bugün enflasyon Instagram filtrelerini aratmayan TÜİK filtresine rağmen geldi yüzde 65’e dayandı.

Hatta biliyorsunuz artık hayatımızda AK Parti iktidarının ekonomi literatürüne kattığı bir terim var ‘hissedilen enflasyon’. O da neredeyse yüzde 130’a ulaştı. Yıllardır tek haneli faiz tek haneli enflasyon diye gezdiler 21 yılın sonunda ise başladıkları yerin bile gerisine düştüler!

İstikrar dediler son beş yılda altı kez Merkez Bankası Başkanı değiştirdiler. İstikrar dediler son beş yılda dört kez ekonomi politikası değiştirdiler.

İstikrar dediler ama bir tek Sayın Erdoğan’ın koltuğunda istikrar sağlayabildiler. Tutarsız ve akıl dışı politikalarıyla ekonomimizi her geçen gün harap ettiler.

Damat bakanın buram buram liyakat kokan yönetimiyle olmadı, Nebati bakanın pırıltılı epistemolojik kopuşları kurtarmadı Faiz lobilerine uluslararası tefecilerine el avuç açmak sonuç vermedi.

Paramız pul oldu milletimizin çektiği çile büyüdü ama Sayın Erdoğan’ın inadı durulmadı” şeklinde konuştu.

Ayrıntılar geliyor..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x